Termoformowanie

Termoformowanie

Termoformowanie to proces technologiczny, w którym z płaskich folii lub płyt, podgrzanych wstępnie do określonej temperatury bliskiej temperatury mięknienia (charakterystycznej dla danego tworzywa), formuje się produkty o określonych kształtach.

Termoformowanie to proces dwuetapowy: w pierwszym etapie następuje ogrzanie półwyrobu, w drugim nadanie wymaganego kształtu – formowanie.

Na nasz park maszynowy składa się m.in. największa w Polsce maszyna do termoformowania, gdzie maksymalne wymiary arkusza wynoszą: 2,5 x 3,5, a wysokość termoformowania sięga do 1 m.

Maszyna do termoformowania

Detale wykonywane w technologii termoformowania są lżejsze, bardziej powtarzalne oraz korzystniejsze cenowo w porównaniu z elementami wytwarzanymi w technologii laminowania.

Wśród materiałów do formowania znajdują się m.in. płyty ABS, ABS/PMMA, PMMA, PVC, PC, HIPS. Produkujemy z materiałów posiadających atest niepalności EN 45545-2 dla pojazdów szynowych, a także materiałów posiadających certyfikat europejskiej dyrektywy 95/28/EC dla niektórych pojazdów silnikowych.

Złóż zapytanie ofertowe